ALAVIS Sanicell pre mačky a psy

Ospravedlňujeme sa, ale tento produkt už nie je v našej ponuke. Vyberte si prosím z podobných produktov v ľavom menu, alebo sa môžete inšpirovať v tovare, čo s týmto produktom zakúpili ostatní.

Prípravok na regeneráciu pečene, podporu imunity a na podporu liečby nádorových ochorení. Vhodný tiež ako doplnok pri liečbe močových kameňov.

Na regeneráciu pečene, podporu imunity a na podporu liečby nádorov

Sanicell ™ je patentovaná zmes Inozitolu, IP6 (inozitolhexafosfátu) a Ca 2+ -Mg 2+, ktoré sa vo svojom pozitívnom účinku vzájomne doplňujú, pričom je táto zmes obohatená o vitamín C a selén. Hlavný význam týchto látok je v posilnení imunity organizmu, zvýšenie ochrany pred nádorovými ochoreniami a vo významné antioxidačné a detoxikačné kapacite.

Sanicell ™ sa významne uplatňuje pri procese apoptózy (riadená smrť bunky) v rakovinovej bunke. Rakovinová bunka je zvláštna tým, že neprijíma signál apoptózy a Sanicell ™ patrí medzi látky, ktoré sú schopné nádorovej bunke tento apoptický signál "vnútiť". Tým sa táto bunka síce nestane obyčajnou bunkou, zostane naďalej nežiaduca, ale už je možné ju donútiť k zániku (apoptóze). K ďalšiemu ničeniu rakovinových buniek slúži tzv. NK (natural killers) bunky, čo sú biele krvinky, schopné takúto nechcenú, ale smrteľnú bunku zabiť. Tiež aktivita týchto "prirodzených zabíjačov" sa pri podávaní Salicellu ™ zvyšuje.

Sanicell ™ je tiež silným antioxidantom, čím bráni rozmnoženiu voľných radikálov. Ďalej je tiež preukázateľne účinným prostriedkom, potlačujúcim proces rozvoj zápalov.

Medzi špecifické účinky Salicellu ™ patrí jeho schopnosť vyväzovať z prostredia organizmu nadbytočné minerály. Týmto spôsobom pomáha zabrániť tvorbe močových kameňov a môže výrazne ovplyvniť i metabolizmus železa a medi (tieto dva prvky nie sú vždy len pozitívne a žiadané, pretože podporujú vznik voľných radikálov). Aby sa touto schopnosťou nespôsobovali straty nevyhnutných iónov vápnika a horčíka, sú tieto ióny jeho súčasťou.

Účinky lieku Sanicell ™:

 • pomáha spomaľovať rýchlosť nadmerného a neriadeného bunkového delenia
 • podporuje správnu fyziológiu buniek
 • podporuje činnosť tzv. prirodzených zabíjačov (NK buniek)
 • pomáha potláčať zápal
 • je silným antioxidantom
 • zosilňuje apoptózu (prirodzený naprogramovaný zánik) rakovinotvorných buniek
 • podporuje inhibíciu metastáz
 • podporuje činnosť pečene a nervových buniek

Veľkosť balenia: 60 kapsúl

Účinné látky obsiahnuté v prípravku Sanicell ™:

Sanicell ™ - patentovaná zmes Inozitolu, IP6 (inozitolhexafosfátu) a Ca 2+ -Mg 2+
vitamín C
selén

Obsah účinných látok v jednej tablete:

 • patentovo chránená látka Sanicell - 500 mg
 • vitamín C - 20 mg
 • selén - 14 mg

Pomocné látky: uhličitan vápenatý, oxid kremičitý, želatína obsahujúce oxid titaničitý, stearan horečnatý

Dávkovacia tabuľka:

Hmotnosť psa, mačky denná dávka
1 - 5 kg 1/4 - 1/2 kapsule
5 - 10 kg 1/2 - 1 kapsula
10 - 20 kg 1 - 2 kapsule
20 - 30 kg 2 - 3 kapsule
30 - 40 kg 3 - 4 kapsule
40 - 50 kg 4 - 5 kapsúl
50 - 60 kg 5 - 6 kapsúl
60 - 70 kg 6 - 7 kapsúl
70 a viac kg 7 - 8 kapsúl

Spôsob použitia: Kapsule sa podávajú denne podľa odporúčaného dávkovania do tlamy zvieraťa či s kúskom potravy. Kapsulu je možné rozložiť a obsah zmiešať s vodou či s kúskom potravy. Prípravok podávajte aspoň 30 minút pred podaním stravy.

Dĺžka užívania: Nie je časovo obmedzená. Pri dlhodobom podávaní neboli zaznamenané žiadne závažné vedľajšie účinky.

Upozornenie: V prípade nádorových ochorení je možné na začiatku podávanie dennú dávku zvýšiť na dvojnásobok až trojnásobok.