Zimná starostlivosť o psov
09.12.19 Starostlivosť

Zimná starostlivosť o psov

Ako psi žijúci celoročne vonku, tak bytoví "gaučové typy" potrebujú počas zimy trochu inú starostlivosť než v ostatných ročných obdobiach. Na čo pamätať?

Super tipy na vianočné darčeky pre psov
27.11.19 Aktuality

Super tipy na vianočné darčeky pre psov

Do Vianoc zostáva necelý mesiac. Najvyšší čas popremýšľať, čo tento rok nadelíme svojim blízkym. Pri zháňaní darčekov myslite nielen na rodinu, ale aj na štvornohých kamarátov. Veď o psoch sa hovorí, že sú najlepšími priateľmi človeka, takže si prekvapenie pod stromčekom jednoznačne zaslúži. Prinášame vám tipy, ktorým žiadny psík neodolá. Nakúpiť môžete pohodlne z domu na krmeni.cz.

Iberský vlk
20.11.19 Aktuality

Iberský vlk

ZOO Jihlava začala s chovom vlkov postavením ich expozície v roku 2016. Po dôkladnom zvážení všetkých možností, perspektív chovu aj ochranárskych programov pristúpili zoológovia k výberu jedného z najviac ohrozených európskych poddruhov vlka obyčajného. Stal sa ním vlk iberijský (Canis lupus signatus), obývajúca kedysi celý Pyrenejský polostrov, teda územie Španielska a Portugalska.

Štekot v 50 jazykoch
19.11.19 Život so psom

Štekot v 50 jazykoch

Psy spolu hovoria spoločným jazykom. A bez ohľadu na pôvod a miesto, kde vyrástli, rozumejú štekotu ostatných psov. Ovšem slovenské "haf haf" znie v cudzích jazykoch odlišne.

Mäso v granulách - surové vs. sušené
13.11.19 Výživa

Mäso v granulách - surové vs. sušené

Aj keď sa mnoho výrobcov krmív honosí vysokým obsahom čerstvého mäsa v granulách, je potrebné zdôrazniť, že jeden kg čerstvého mäsa neznamená to isté ako jeden kg mäsa sušeného. Neplatí, že čím viac čerstvého mäsa sa v zložení uvádza, tým viac mäsa granule obsahujú.

Prečo pes ohrýza?
12.11.19 Výchova a výcvik

Prečo pes ohrýza?

alebo Ako na psie deštruktory

Okusovanie je pre psa prirodzené a zábavné. Ak to robí pod dohľadom a na vyhradených hračkách, majiteľovi to nevadí. Problém nastáva, keď sa sklony k ničeniu rozbehnú naplno a pes spôsobuje veľké škody a neporiadok.

Ibero NATURAL - krmivo inšpirované vlkmi
06.11.19 Výživa

Ibero NATURAL - krmivo inšpirované vlkmi

Či už máte doma psieho obra, alebo sa váš maznáčik zmestí do dlane, v jeho génoch sa ukrýva vlk. A šelma, aj keď len izbová, si zaslúži kvalitné a zároveň chutné kŕmenie s vysokým podielom mäsa a ďalších prospešných látok. A práve taká je nová značka Ibero NATURAL.

Kedy použiť kĺbovej doplnky a ako ich vyberať?
30.10.19 Zdravie a choroby

Kedy použiť kĺbovej doplnky a ako ich vyberať?

Aby si pes mohol čo najdlhšie užívať radostných chvíľ plných pohybu, oplatí sa občas mu dopriať preventívnu kúru pomocou kĺbovej výživy. Pri výbere kĺbového doplnku je však vhodné sledovať zloženie a zamyslieť sa nad použitím protizápalových zložiek, ako je napr. Methylsulfonylmethan - MSM a boswéllie u psov, ktorí ho užívajú iba preventívne, nie z dôvodu riešenia problémov s pohybovým aparátom.

Psíčkari, alebo kočkomilové?
01.10.19 Aktuality

Psíčkari, alebo kočkomilové?

Nejakého domáceho maznáčika vlastní 71% obyvateľov Českej republiky - najčastejšie psov (44%), mačky (29%) a rybičky (13%). Ukázal to najnovší prieskum spoločnosti Mars medzi širokou verejnosťou, ktorý zároveň odhalil, že prevažná väčšina slovenskej populácie (77%) sú psíčkari, zatiaľ čo zostávajúce menšina kočkomilové.

Predstavenie projektu Chrty v núdzi
05.09.19 Život so psom

Predstavenie projektu Chrty v núdzi

Tím milovníkov chrtov vytvoril jedinečný projekt Chrty v núdzi s cieľom pomôcť "dlhým nosov", ktorí čakajú na nový domov a lásku. Na otázky odpovedá Hana Kellermannová.