Ďalšie tipy, ako doma zabaviť maznáčika
20.04.20 Život so psom

Ďalšie tipy, ako doma zabaviť maznáčika

Súčasná situácia Koronavirové pandémie prináša veľa otázok a výziev, a to aj ohľadom štvornohých maznáčikov. Ako sa o ne počas súčasného stavu starať a zabaviť ich?

Ako zabaviť psa medzi štyrmi stenami?
30.03.20 Život so psom

Ako zabaviť psa medzi štyrmi stenami?

Zákaz zhlukovaniu, vychádzania obmedzené len na najnutnejšie účely a zatvorená psie cvičisko. Opatrenia proti šíreniu koronavírusy sa nedotýkajú len ľudí, ale aj ich miláčikov. Našťastie existujú spôsoby, ako psa zabaviť aj doma.

Ako psovi čistiť oči?
16.03.20 Starostlivosť

Ako psovi čistiť oči?

Oči sú jedným z najchúlostivejších častí psieho tela. Občas sa v kútikoch objavujú ospalky alebo hlieny, ktoré je nutné šetrne odstrániť. U citlivých jedincov ale nestačí voda a kúsok vaty. Naopak čistenie vatou sa neodporúča, pretože sa môže pri kontakte s pokožkou a srsťou strhnúť a v oku zostanú vlákna. Vhodnejšie je gáza.

Koronavírus a domáci miláčikovia
12.03.20 Aktuality

Koronavírus a domáci miláčikovia

Môže sa nakaziť pes alebo mačka? Vedci z Hongkongu na základe testov preukázali, že pes môže byť na nový typ koronavírusy slabo pozitívna. Dobrou správou je, že miláčikovia nákazu neprenáša na človeka.

Prečo šteňa čká?
11.03.20 Aktuality

Prečo šteňa čká?

Aj psíkov môže trápiť čkanie. Zvlášť u šteniat ju možno pozorovať aj niekoľkokrát denne. Je to normálne?

Prečo pes slintá?
02.03.20 Život so psom

Prečo pes slintá?

Niektoré plemená slintajú viac než iná. Povestné je to napríklad u basetov, bernardínov alebo nemeckých dog. A najhoršie je to pri pohľade na jedlo. To sa slinenie prejaví aj u plemien, ktorá s tým zvyčajne problémy nemajú.

Prečo je tak dôležitá skorá fázy vývoja šteňaťa?
04.02.20 Šteňa

Prečo je tak dôležitá skorá fázy vývoja šteňaťa?

Hovorí sa, že ak nedôjde u psa k vštiepenia človeka do siedmich týždňov veku, nikdy ho nebude považovať za svojho sociálneho partnera. Aj keď je potom možné skrotiť si ho, nikdy si k svojmu pánovi nevytvorí tak silnú väzbu, ktorá je inak pre psov charakteristická.

dlhosrstý vipet
15.01.20 Plemena

dlhosrstý vipet

Jedná sa o mladé plemeno, ktoré oficiálne vzniklo až v 70. rokoch minulého storočia. Dlhosrstá šteňatá sa objavovala v chove vipet oveľa dlhšie, ale nikto sa nimi nechválil. Niektoré zdroje uvádzajú, že pôvodne existovali dve variety vipet, krátkosrsté a dlhosrsté. Ale krátkosrsté psy boli preferovaný a na výstavách lepšie oceňovaní, lebo lepšie vynikla ich elegantný stavba tela

Prečo nechce žrať?
07.01.20 Výživa

Prečo nechce žrať?

Aj keď niekedy môže byť nechutenstvo príznakom choroby, občas sa aj u zdravých psov stane, že odmietnu potravu.

Tip na chuťovky nielen na Silvestra
29.12.19 Výživa

Tip na chuťovky nielen na Silvestra

Silvester je spojený s maškrtením najrôznejších dobrôt. Pripravte si tento rok zdravé maškrty, ktoré môžete žuť so svojim štvornohým miláčikom.