ALAVIS CALMING

30tbl. skladom > 5 ks 13,07 €
+

ALAVIS ™ Calming je určený pre psy a mačky, ktoré vykazujú nervozitu, hyperaktivitu, úzkosť či reagujú na stres z prostredia.

ALAVIS ™ Calming obsahuje ojedinelé zloženie látok podporujúci vyrovnané správanie psov a mačiek.

ALAVIS ™ Calming pomáha upokojiť, bez toho by mal vplyv na osobnosť alebo aktivitu zvieraťa.

Účinné látky obsiahnuté v prípravku ALAVIS ™ Calming:

Tiamín (vitamín B 1), C3 ™, L-theanin

tiamín
  Tiamín je vitamín B1, ktorý je nutnou súčasťou výživy a je rozpustný vo vode. Špecificky pôsobí na centrálnu nervovú sústavu a navodzuje upokojenie a zmiernenie úzkosti. Pri zvýšenom strese a námahe jeho potreba stúpa. Vzhľadom k tomu, že organizmus si tento vitamín neukladá, je potrebné, aby bol súčasťou potravy.

C3 ™
  C3 ™ je patentovaná zmes - komplex kolostra. Je izolovaný z mliečnych bielkovín - kazeínu a je známy pre svoje upokojujúce účinky.

L-theanin
  L-theanín je aminokyselina, ktorá priamym pôsobením v mozgu navodzuje stav hlbokej relaxácie bez pocitu ospalosti. Má upokojujúce účinky a je nápomocná v redukcii stresu a úzkosti. Pôsobí na nervovú sústavu na depresie a fóbie. Pomáha uvoľňovať myseľ a navodiť pocit pohody svojím účinkom na mozgové neurotransmitery dopamín a serotonín.

ALAVIS ™ Calming odporúčame podávať:

mačkám a psom malých plemien, ktoré vykazujú nervozitu, hyperaktivitu, úzkosť či reagujú na stres z prostredia, najmä: pri ohňostrojoch a búrkach
pri zmenách prostredia
pri návštevách veterinára
pri sťahovaní alebo cestovaní
pri väčších návštevách alebo oslavách
pri strese z osamotenia a nudy

Obsah účinných látok v jednej tablete:

Tiamín - 67 mg
C3 ™ - 11 mg
L-theanin - 10,5 mg
Pomocné látky: pivovarské kvasnice, repkový olej, príchuť kuracích pečene, kyselina citrónová, glycerín, prírodné zmiešané tokoferoly (vitamín E), kyselina propiónová, patentovaná zmes: maltodextrín, alginát sodný a síran vápenatý, extrakt rozmarínu, oxid kremičitý, sójový lecitín, rastlinný olej

Dávkovanie:

Do 10 kg hmotnosti psa a mačky jedna mäkká žuvacia tableta denne. V období zvýšeného stresu je bezpečné dvojité alebo trojité zvýšenie uvedenej dávky podľa potreby. Odporúčame podávať pol hodiny až hodinu pred predpokladaným stresom.

Spôsob použitia: Tablety sa podávajú denne alebo podľa potreby podľa odporúčaného dávkovania. Tablety majú príchuť kuracích pečene a zvieratá je prijímajú ako maškrtu.

Dĺžka užívania: Nie je časovo obmedzená. Pri dlhodobom podávaní neboli zaznamenané žiadne závažné vedľajšie účinky.