ALAVIS HEMAGEL

7g skladom 4 ks 12,38 €
+

Unikátny hydrofilný gél, ktorý urýchľuje proces hojenia ako drobných poranení, tak aj väčších chronických rán.

ALAVIS ™ Hemagel je vhodný pre veľké aj malé domáce aj exotické zvieratá.

ALAVIS ™ Hemagel prináša jednoduché a rýchle ošetrenie rany s okamžitou úľavou.

ALAVIS ™ Hemagel hojí ako drobné poranenia, tak aj väčšie chronické rany.

Unikátne zloženie výrobku umožňuje chemicky viazať kyslíkové radikály, ktoré vznikajú pri zápalových procesoch, urýchľuje proces hojenia rany, znižuje riziko komplikovaného hojenia a potláča bolesť v rane. Vytvára povrchovú vrstvu, ktorá sa chová ako druhá koža, čím napomáha ochrane pred vonkajšími vplyvmi a vytvára priaznivé prostredie pre hojenie rán ako akútnych aj rán chronických (napr. pooperačných a ostatných poškodení kože). Mokré prostredie pri liečbe rán je modernou a zároveň základnou podstatou ošetrovania. Stabilná vlhkosť v rane zabraňuje tvorbe chrasty a tým pomáha urýchľovať proces hojenia.

Prečo používať formu gélu na ošetrovanie rán?

ALAVIS ™ Hemagel vďaka svojim vlastnostiam preukázal, že:

chemicky viaže kyslíkové radikály, ktoré vznikajú pri zápalových procesoch
vytvára optimálne pH v rane a tým napomáha hojeniu
preverená štruktúra gélu zabraňuje uvoľňovaniu čiastočiek gélu do rany s následnou iritáciou
dodáva vlhkosť do rany
zabraňuje vysušovaniu rany a tvorbe chrasty
má saciu schopnosť a tým čistí znečistené rany
znižuje bolestivosť rán
podporuje uzatváranie rany jazvou
už počas ošetrovania zmäkčuje a zlepšuje vhľad jazvy
je protizápalový
Spôsob použitia:

Očistite ranu od mechanických nečistôt, napr čiastočiek prachu, zvyšku predchádzajúcich liečebných materiálov, ktoré by mohli následne dráždiť a poškodzovať ranu.
Otvorte tubu vpichom pomocou otočeného viečka.
Aplikujte malé množstvo gélu na celú spodinu rany. Gél priľne na spodinu rany a postupne absorbuje sekréty a ďalšie tekutiny z rany.
Gél aplikujte podľa potreby minimálne 1 x za 24 hodín
Po vyšší účinok je vhodné kryť ranu sterilným štvorcom najlepšie z netkaného textilu. Fixačné materiály by mali presahovať cca 1 cm cez okraj rany. Preväz robte podľa potreby najdlhšie po 24 hodinách do vymiznutia problému. U infikovaných rán odporúčame častejšie výmeny obväzu.
Aplikácia gélu nenahrádza podanie antibiotík u silno infikovaných rán.
Účinok gélu sa prejavuje napučaním. Unikátna technológia gélu zabraňuje prilepenie k rane a tým umožňuje aj veľmi jednoduché odstránenie bez bolesti jemným zotretím.
Dodržujte odporúčania veterinárneho lekára.
Zloženie:
 
ALAVIS ™ Hemagel je hydrofilný metakrylátový gél na báze sieťovaného kopolyméru 2-hydroxyetylmetakrylátu obsahujúceho polymérne viazané stericky tienené aminoskupiny, vyvinutý Ústavom makromolekulárnej chémie AV ČR.

Upozornenie:
 
Prípravok je autosterilní - je možné ho po otvorení používať po celú dobu použiteľnosti. Pri použití ALAVIS ™ Hemagelu neboli popísané žiadne vedľajšie účinky typu alergií, zvýšenie bolestivosti apod, ani žiadne ďalšie kontraindikácie. Liek nesmie byť používaný po uplynutí doby použiteľnosti vyznačenej na tube. V prípade výskytu vedľajších nežiaducich účinkov (zvýšená bolestivosť, začervenanie a pod) prerušte liečbu a poraďte sa s veterinárnym lekárom. Prípravok nie je určený pre vnútorné použitie.