ALAVIS single Maxík pre psy

600g skladom 5 ks 34,49 €
+
História ceny

Katalog: 1900492

Prípravok proti zápalu a bolesti, na spevnenie väzov a šliach a na regeneráciu a relaxáciu svalov. Ultra čistá podoba látky MSM v kombinácii so značkovými kolagény Collyss a Cartidyss.

Proti zápalu a bolesti a na spevnenie väzov a šliach

ALAVIS ™ Single Maxík obsahuje ultra čistú podobu látky MSM v kombinácii so značkovými kolagény Collyss a Cartidyss

ALAVIS ™ Single Maxík má analgetický, protizápalový, vazodilatačný a antiedematózny účinok. Má svoje uplatnenie ako doplnok liečby degeneratívneho a zápalového postihnutia pohybového aparátu (artróza, artritída).

ALAVIS ™ Single Maxík sa vďaka svojim antioxidačným a detoxikačným účinkom podieľajú tiež na odbúravaní poškodeného kĺbového tkaniva. Taktiež sa dá ako doplnok úspešne využiť v alergológii pre zmiernenie alergických prejavov či v dermatológii pre vyššiu kvalitu srsti, kože a kožných derivátov.

odporúčame:

  • pri zápale a bolesti kĺbov, väzov, šliach a svalov
  • pre zníženie predispozícií ku kĺbovým ochoreniam (napr. luxácia patelly, dysplázia lakťového či bedrového kĺbu)
  • pre skvalitnenie srsti, vrátane matnej srsti
  • pre regeneráciu a relaxáciu svalov
  • pre spevnenie väzov a šliach

Látky obsiahnuté v prípravku ALAVIS ™ Single Maxík:

MSM - Methylsulfonylmethan
MSM - Methylsulfonylmethan je látka obsahujúca organicky viazanú síru, ktorá pôsobí na spevnenie väzov a šliach, potlačenie zápalu a bolesti a na regeneráciu a relaxáciu svalov. Ďalej vykazuje silné antioxidačné a iné pozitívne účinky a je jedinečným zdrojom sírnych zlúčenín, ktoré v organizme pozitívne pôsobia, a to najmä v poškodenej kĺbovej chrupavke. Síra je okrem iného zapojená do procesu tvorby kolagénu a glukosamínov - základných stavebných látok kĺbových chrupaviek a spojivových tkanív.

Collyss

Collyss® - kolagén typu I v najvyššej kvalite - sa vyskytuje v silne zaťažovaných štruktúrach, ako sú šľachy a väzivové chrupavky. Je odolný v ťahu, a preto je veľmi dôležitý pre pevnosť šliach a tým aj pre spevnenie pohybového aparátu. Tento kolagén sa ďalej vyskytuje v kostiach a koži. Kolagén typu I Collyss® je patentovo vyrábaný čistený kolagénový hydrolyzát získavaný z chrupaviek morských rýb.

Cartidyss

Cartidyss® - kolagén typu II v najvyššej kvalite - udržuje tvar chrupavky a bráni jej deformácii. Kolagén typu II je súčasťou hyalínových a elastické chrupavky a je odolný v tlaku. Cartidyss® je čistený kolagénový hydrolyzát získavaný z chrupaviek rají.

Obsah účinných látok v 1 kg:

  • MSM - Methylsulfonylmethan - 994 g
  • Collyss ® - 3 g
  • Cartidyss ® - 3 g

Denné dávkovanie:

  hmotnosť psa denná dávka
stredné plemená 15-25 kg 1/4 odmerky
veľké plemená 25-35 kg 1/3 odmerky
  35-45 kg 1/2 odmerky
obrie plemená 45-55 kg 2/3 odmerky
  55-75 kg 3/4 odmerky
  75 a viac kg 1 odmerka

Prvých 14 dní podávajte túto dávku 2 × denne, potom pokračujte podávaním doporučenej dávky 1 × denne, pri chronických ťažkostiach dlhodobo.

Spôsob použitia: Prášok sa podáva denne podľa odporúčaného dávkovania priamo do tlamy, zamieša sa s kúskom potravy alebo sa nasype do krmiva či na granule.

Dĺžka užívania: Nie je časovo obmedzená. Pri dlhodobom podávaní neboli zaznamenané žiadne závažné vedľajšie účinky.

Upozornenie: Pri kĺbových problémoch je vhodné ALAVIS ™ Single Maxík podávať spolu s chondroprotektívnym prípravkami napr. ALAVIS ™ Kĺbová výživa.

Veľkosť balenia: 600 g prášku

16. 01. 2020

Pejskovi pomáhá prokazatelně