Antipararazitný spot-on FRONTLINE COMBO pre psov

S (2-10kg) skladom > 5 ks 9,68 €
+
M (10-20kg) skladom > 5 ks 11,39 €
+
L (20-40kg) skladom > 5 ks 13,62 €
+
XL (40-60kg) skladom > 5 ks 16,73 €
+

FRONTLINE® combo umožňuje bojovať proti parazitom psov, mačiek a fretiek. Je účinný proti:

 • Blchám
  FRONTLINE® combo zabíja dospelé blchy do 24 hodín po napadnutí vášho zvieraťa.
 • Vajíčkam a larvám bĺch (vďaka svojmu zloženiu obohatenému o IGR)
  Miesta, kde sa vaši maznáčikovia najviac zdržujú, bývajú najväčším rezervoárom bĺch. 95% bĺch je v domácom prostredí prítomných vo forme vajíčok, lariev a kukiel (schované v rohožkách, kobercoch a vankúšoch). Vedľa eliminácia dospelých bĺch z vášho zvieraťa bráni FRONTLINE® Combo kontaminácii domáceho prostredia vajíčkami a larvami bĺch práve vďaka IGR. Je preto výhodný pre očistu domáceho prostredia. Táto dvojitá ochrana umožňuje bojovať proti novému napadnutiu vášho zvieraťa.
 • Čo je IGR?
  IGR (Insect Growth Regulator) je regulátor rastu hmyzu, ktorý znižuje produkciu vajíčok, obmedzuje liahnutia lariev a bráni tvorbe kukiel.
 • Kliešťom
  FRONTLINE® Combo eliminuje viac ako 90% kliešťov v priebehu 48 hodín po prichytenie na zvierati a tým znižuje riziko prenosu ochorení. Toto riziko je najväčší 48 hodín po prichytenie kliešťov na zvierati.
 • Všenkám u psov a mačiek
  FRONTLINE® Spot-On usmrtí všenky na zvierati najneskôr do 48 hodín

Indikácie:

Na použitie proti napadnutiu blchami, a to iba blchami alebo blchami spolu s kliešťami a / alebo všenkami.
Eliminácia bĺch (Ctenocephalides spp.) Insekticídny účinok proti napadnutiu dospelými blchami trvá po dobu 8 týždňov. Zabránenie rozmnoženiu bĺch potlačením vývoja vajíčok (ovicidný účinok), lariev a ich vývojových štádií (larvicidný účinok) vyvinutých z vajíčok nakladených dospelými blchami po dobu 8 týždňov po aplikácii.
Eliminácia kliešťov (Ixodes ricinus, Dermacentor variabilis, Rhipicephalus sanguineus). Prípravok má trvalý akaricídny účinok po dobu 4 týždňov proti kliešťom (doložené výsledky experimentálnych štúdií)
Eliminácia všenek (Trichodectes canis). Prípravok je možné použiť ako súčasť liečebnej stratégie pri kontrole alergie na blšie uhryznutie (FAD)

FRONTLINE® Combo - trvania účinku:

Blechy
Vajíčka a larvy blech
Klíšťata
Psi 8 týdnů 8 týdnů 4 týdny
Mačky 4 týdny 6 týdnů 2 týdny
Fretka 4 týdny Nejméně 4 týdny 4 týdny

Spôsob podania:

Držte pipetu kolmo hore a odlomte hrot. Dvakrát kliknite na zúženú časť pipety a uistite sa, že obsah zostal v hlavnej časti pipety. Rozhrňte srsť zvieraťa v oblasti bázy krku pred lopatkami, je vidieť kože. Priložte hrot pipety na kožu a niekoľkokrát stlačte tak, aby sa obsah vyprázdnil priamo na kožu v jednom mieste. Rozostup medzi aplikáciami min. 4 týždne.

Upozornenie:

Je dôležité zabezpečiť aplikáciu prípravku na také miesto, z ktorého si ho zviera nemôže slíznout, a po aplikácii zabrániť vzájomnému olizovaniu zvierat. Kúpanie / namáčanie vo vode počas 2 dní po aplikácii prípravku a častejšie kúpanie ako jedenkrát za týždeň sa neodporúča vzhľadom na to, že nebola vykonaná štúdia, ktorá by zisťovala, ako kúpanie ovplyvňuje účinnosť tohto prípravku. Zvláčňujúce šampóny môžu byť použité pred ošetrením, ale skracujú dĺžku účinnosti proti blchám na približne 5 týždňov, ak sú použité jedenkrát týždenne po aplikácii prípravku. Kúpanie každý týždeň za použitia medikovaného šampónu s obsahom 2% chlórhexidínu, neovplyvnilo účinnosť proti blchám počas štúdie trvajúcej 6 týždňov.
Môže dôjsť k uchyteniu jednotlivých kliešťov. Preto nemožno úplne vylúčiť prenos infekčných chorôb, ak sú podmienky nepriaznivé. Blchy u domácich zvierat často napádajú zvieracie prepravky, miesta, kde zviera spí a odpočíva, ako sú koberce a domáce vybavenie, ktoré je potrebné v prípade masívneho napadnutia a na začiatku ochranných opatrení pravidelne ošetrovať vhodnými insekticídmi a čistiť pomocou vysávača.

Zloženie:

FiproniluM 268,00 mg, (S) - Methoprenum 241,20 mg

Varovanie:

Tento liek môže spôsobiť podráždenie sliznice, kože a očí. Vyhnite sa preto kontaktu tohto lieku s ústami, kožou a očami.
Zvieratá alebo osoby, u ktorých je známa precitlivenosť na insekticídy alebo alkohol, by nemali prísť do kontaktu s Frontline® Combo Spot On Dog. Dbajte na to, aby nedošlo ku kontaktu prstov s obsahom. Pokiaľ k nemu dôjde, umyte si ruky vodou a mydlom.
V prípade náhodného zásahu oka opatrne vypláchnite oko čistou vodou. Po použití si umyte ruky. S ošetrenými zvieratami a zamedzte deťom hrať sa s nimi, kým aplikovaný prípravok nezaschne. Preto sa neodporúča ošetrenie zvieratá počas dňa, ale čoskoro zvečera a nedovoliť čerstvo ošetreným zvieratám spať s ich vlastníkmi, zvlášť deťmi.
Nefajčite, nepite, ani nejedzte počas aplikácie lieku.

05. 03. 2019
 • jednoduchost aplikace

04. 05. 2018
 • mohl by mít delší účinost

26. 03. 2018
 • poměrně vysoká cena

22. 02. 2018
 • dobrá kvalita

24. 07. 2016
 • mnohaletá zkušenost, účinné
 • u chlupáčů nastupuje účinek později, považuji za normální

15 let používán na Labradorovi, nyní 5 let na Corgim. doporučuji.

05. 07. 2016
 • rychlost dodání
 • krátkodobý účinek

Používém ho léta.Po dobu jednoho měsíce perfektní. z áleží na tom kde se se zvířetem pohybujete.Ale na Heuréce mi vyhovuje porovnání cen.

21. 06. 2016
 • Osvědčený

Dobře ochrání před klíšťaty

20. 09. 2015

31. 05. 2015

Super

31. 05. 2015

Super

22. 04. 2015

Přípravek používáme pravidelně a vždy působí

20. 03. 2015