výchovné stratégie
28.06.21 Život s mačkou

výchovné stratégie

Aj mačku možno vychovať, aby vaše spolužitie prebiehalo spokojne. Základom je dôslednosť, trpezlivosť a pozitívny prístup v podobe odmien. V niektorých prípadoch nežiaduceho správania sa oplatí mačku ignorovať. Aké sú najlepšie výchovné stratégie a kedy ich použiť?

Prechádzky na vodítku
21.06.21 Život s mačkou

Prechádzky na vodítku

Na vodítku môžete vziať von nielen svojho psa, ale aj mačacie kamarátku. Pravda, prechádzka nebude tak dlhá a tempo bude pomalšie, ale zase zažijete niečo netradičné. Pre bytové mačky sú prechádzky zaujímavým spestrením dňa. Ako chôdzi na vodítku natrénovať?

Mačky a kuchynská linka
14.06.21 Aktuality

Mačky a kuchynská linka

Mačky rady vysedávajú na vyvýšených miestach, preto je pre nich kuchynská linka tak lákavá. Navyše sa tam pripravuje jedlo, takže je pult magicky priťahuje. Niektoré mačky majú rady aj kvapkajúci kohútik v dreze. Lenže väčšina ľudí svojho chlpatého maznáčika na linke skrátka nechce. Ako ho to odnaučiť?

hlasná mačka
07.06.21 Život s mačkou

hlasná mačka

Mačky miaukajú hlavne pri kontakte s ľuďmi. Ale vysoké a vytrvalé mňaukanie môže ľahko začať liezť na nervy. Čo robiť, ak je mačka hlučná?

Prečo adoptovať staršie mačku?
31.05.21 Život s mačkou

Prečo adoptovať staršie mačku?

Mačiatka a mladé mačky sa často v útulkoch dlho neohrejú, staršie zvieratá obvykle čakajú na novú rodinu oveľa dlhšie. Pritom adopcia mačky seniorky vôbec nie je zlý nápad. Jej spoločnosť vás bude obohacovať a ušetríte si nervy s divokým dospievaním.

Požieranie vlnených vecí
24.05.21 Život s mačkou

Požieranie vlnených vecí

Mačky, ktoré požierajú nestráviteľné predmety, napríklad vlnené oblečenie, trpí tzv. Pica. Niektoré plemená, obzvlášť mačky siamské a barmské, sú prirodzene náchylnejšie na okusovanie vlny. Čo s tým robiť?

Starostlivosť o mačacie zuby
18.05.21 Zdravie a choroby

Starostlivosť o mačacie zuby

Mačky, rovnako ako ľudia, môžu trpieť zubným kameňom a zápaly ďasien. Skoro 75% mačiek má do 3 rokov veku nejakou formou dentálnych ťažkostí. Pravidelná domáci zubná hygiena udrží mačacie zuby a ďasná zdravé. A vy navyše ušetríte za veterinárne ošetrenie.

povel sadni
11.05.21 Život s mačkou

povel sadni

Povel sadni jedným z prvých, ktoré sa učia malá šteňatá. Ale sadnúť na povel môžete s trochou šťastia a maškŕt naučiť aj vašu mačku. Aj keď to pre mačku nie je dôležitá zručnosť, môžete urobiť dojem na priateľov. A mačky, ktoré si vie na povel sadnúť, sa potom lepšie sústredí na tréning ďalších trikov. Ako na vec?

Prvá návšteva veterinára
03.05.21 Zdravie a choroby

Prvá návšteva veterinára

Každú mačku, či už obyčajnou alebo ušľachtilú, by ste mali po jej príchode do vášho domova vziať na prehliadku k veterinárovi.

Zdravá srsť a obdobie pĺznutia
26.04.21 Život s mačkou

Zdravá srsť a obdobie pĺznutia

Zima je nenávratne preč a konečne sme privítali jar. Nie vždy ho však spoznáme jenom podľa rozkvitnutých stromov a hrejivého slniečka - majitelia štvornohých maznáčikov vedia, že jar prichádza, akonáhle ich pes či mačka začne zvýšene línat. Chlpy sa potom nachádzajú aj na úplne nečakaných miestach, skrátka úplne všade. Svojho maznáčika však môžeme pri pĺznutie podporiť a pomôcť mu.