Hills cat s/d urinary

1,5kg NA OBJEDNÁNÍ do 72 hodin Strážiť 24,71 €
+
História ceny
3kg NA OBJEDNÁNÍ do 72 hodin Strážiť 40,18 €
+
História cenydoprava zdarma
Zavrieť

Strážiť dostupnosť produktu

variant:  

Katalog: 2100321

Indikácia: Ochorenie dolného močového traktu u mačiek (FLUTD) Rozpúšťanie struvitových urolitů.

PREDAJ NA VETERINÁRNY PREDPIS

Nie je určené pre: Mačiatka. Gravidné alebo dojčiace mačky. Mačky, ktorým sú súčasne podávané acidifikátory moču. Dlhodobé podávanie bez sledovania stavu acidobázickej rovnováhy (z dôvodu obsahu látok, okysličujúcich moč). Mačky s nestruvitovou urolitiázou. Mačky s ochorením obličiek, hypokaliémiou, metabolickou acidózou, zlyhaním srdca alebo s hypertenziou.

Doplňujúce informácie: Počas rozpúšťania struvitov je dôležité monitorovať moč a prípadnú infekciu močových ciest.Ak nie je eliminovaná infekcia baktériami, produkujúcimi Ureáza, dochádza k zvyšovaniu pH moču. Pre úspešné rozpúšťanie struvitov však musí byť pH moču kontinuálne nízke (kyslé). Po počiatočnom podávaní diéty Feline s / d po dobu 2-3 mesiacov je zabezpečovaná prevencia opätovného výskytu struvitov podávaním diet Prescription Diet Feline c / d alebo Feline w / d. Ak sa FLUTD znovu objavuje aj cez podávanie diet Feline c / d alebo Feline w / d, potom je vhodné opäť prejsť späť na Feline s / d. Napriek tomu dlhodobé podávanie diéty Feline s / d nie je doporučované, pretože Feline c / d by mala byť pre prevenciu rekurencie dostačujúca.

Kladné účinky:

Energia Zvýšený obsah Znížuje príjem krmiva a tým aj príjem minerálov.
Horčík
Fosfor
Znížený obsah Znižuje koncentráciu struvitových zložiek v moči – horčíka a fosfátu.
Vápnik Zvýšený obsah Znižuje riziko formovania kalcium oxalátov.
Udržuje pH moču Kyslosť: pH 5,9-6,1 Zvyšuje rozpustnosť struvitov.
Vitamín E Beta-karoten Vysoký obsah Redukuje oxidativne poškodenie buniek a tým bojuje s urolitiázou.
Vitamín C nie je doplnený, pretože je prekurzorom oxalátov a môže zvyšovať riziko tvorby kalcium oxalátov, zatiaľ čo je podávaná diéta na rozpustenie struvitov.