Antiparazitný obojok - SERGEANT´S DUAL

30cm skladom 1 ks 11,64 €
+
50cm skladom > 5 ks 12,95 €
+
65cm skladom > 5 ks 11,17 €
+
Antiparazitný obojok pre psov a mačky Sergeants Dual Action je ideálnou voľbou pre tých pánov, ktorí chcú svojho štvornohého kamaráta dlhodobo ochrániť pred napadnutím ekoparazitov, ale nechcú ich trápiť kúpaním v špeciálnych šampónoch, alebo si nie sú istí v aplikácii antiparazitné pipety. Antiparazitný obojok je veľmi účinný, ale zároveň natoľko šetrný k organizmu, že ho môžu nosiť aj gravidné a dojčiace suky, alebo šteňatá a mačiatka staršie ako tri mesiace. Naviac je vodeodolný a tak bez problémov odolá aj neplánované kúpeli v rybníku v priebehu prechádzky, alebo nečakané prietrži mračien. Ochráni psíkov a mačičky po dobu 6 mesiacov nielen proti kliešťom, ale aj proti blchám a všetkými ich vývojovými štádiami. Ak sa obojok zamastia, stačí ho jednoducho umyť mydlovou vodou a znovu nasadiť. Stačí jednoducho nasadiť na krk, upraviť dĺžku obojku tak, aby mal vôľu približne na dva prsty a nakoniec odstrihnúť voľný koniec sedem centimetrov za sponou.

Sergant's obojok je antiparazitikum pre liečbu a prevenciu napadnutia blchami a kliešťami u psov. Blchy sú usmrtené počas 24 hodín po napadnutí. Účinnosť proti napadnutiu blchami a proti napadnutiu kliešťami po dobu 180 dní. Použitie u šteniat starších 12 týždňov.

Zloženie:
Propoxurum 2,16 g, Phenothrinum 720 mg, Pyrodonum 720 mg v 1 obojku (60 cm).
 
Charakteristika:
Účinné látky sa uvoľňujú z nosiča postupne. Účinnosť lieku trvá 180 dní po otvorení obalu. Účinné látky sa takmer nevstrebávajú do organizmu, zostávajú prítomné na povrchu kože a srsti po dobu niekoľkých dní.
 
Použitie:
Cieľové druhy zvierat: psy (stredne veľké plemená).
Ektoparazitických obojok pre psov, hubí ektoparazitmi, predovšetkým blchy (Ctenocephalides canis, Ctenocephalides felis) a kliešte (Ixodes ricinus, Rhipicephalus sanguineus, Dermacentor spp, Haemaphysalis spp.) Po dobu 180 dní po aplikácii.
 
Kontraindikácie:
Nepoužívajte u šteniat do veku 12 týždňov.
 
Nežiaduce účinky:
Vo výnimočných prípadoch sa môže objaviť u liečených zvierat alebo u osôb prichádzajúcich do kontaktu s ošetreným zvieraťom precitlivenosť k použitým látkam. V týchto prípadoch vyhľadajte odbornú lekársku pomoc a obojok odstráňte. Možno použiť u gravidných a laktujúcich zvierat.
 
Upozornenie:
V prípade výskytu alergie, ihneď zvieraťu obojok odstráňte a umyte zviera tečúcou vodou a jemným mydlom. U mačiek zamedzte požitie a kontaktu so sliznicou oka. Pri zasiahnutí oka a sliznice umyte prúdom vody.
Zabráňte kontaktu prípravku s očami a sliznicami. Nedovoľte deťom hrať sa s obojkom. Pokiaľ dôjde ku kontaktu obojku s očami, vypláchnite oči ihneď veľkým množstvom vody.
Ľudia so známou precitlivenosťou na pyretroidy by sa mali vyhnúť kontaktu s veterinárnym liekom. V prípade podráždenia kože a / alebo podráždenie očí vyhľadajte lekársku pomoc. Prípravok nesmie kontaminovať vodné toky, pretože môže byť nebezpečný pre ryby a ďalšie vodné organizmy.
 
Spôsob aplikácie:
Rozbaľte balenie, upravte dĺžku obojku a pripevnite obojok psovi okolo krku tak, aby mal obojok vôľu 2 prstov a nemohol zvieraťu skĺznuť cez hlavu. Koniec obojku odstrihnite 7 cm za prackou. Obojok musí byť trvale nasadený. V prípade vysokej koncentrácie výskytu kliešťov vo vašom okolí môžete použiť súčasne dve varianty antiparazitárního ošetrenie (napr. Obojok + kúpeľ v antiparazitním šampónu.). Po pripevnení obojku si umyte ruky. Obojok je odolný proti vode, účinkuje pri pohybe aj v pokoji.