Antiparazitný spot-on FYPRYST pre psov

S (2-10kg) skladom > 5 ks 4,62 €
+
M (10-20kg) skladom 1 ks 6,52 €
+
L (20-40kg) skladom 4 ks 7,92 €
+
Xl (nad 40kg) skladom 1 ks 8,89 €
+

Liečba a prevencia napadnutia blchami (Ctenocephalides felis) a kliešťami (Rhipicephalus spp., Dermatocentor spp, lxodes spp), liečba a kontrola alergie na blšie uhryznutie (FAD) u psov.
Prevencia a liečba napadnutia všenkami (Felicola subrostratus) u psov.

Využitie:
Fypryst spot-on sa hromadí v tukovej zložke kože a chlpových folikuloch a je kontinuálne vylučovaný z chlpových folikulov na kožu a srsť, takto poskytujúce dlho pretrvávajúce aktivitu.

Fypryst spot on je prípravok slúžiaci na prevenciu napadnutia blchami a kliešťami u psov.
Každá jednorazová pipeta s objemom 2,68 ml roztoku pre nakvapkanie na kožu - spot-on pre psa vážiaceho od 20 kg až do 40 kg živej hmotnosti.

Zloženie:

Fipronilum 268,00 mg, butylhydroxyanizol (E320), butylhydroxytoluén (E321).

Indikácie:

Liečba a prevencia napadnutia blchami (Ctenocephalides spp.) A kliešťami (Rhipicephalus spp., Dermatocentor spp., Ixodes spp.) U psov. Liečba a kontrola alergie na blšie uhryznutie (FAD) u psov. Prevencia a liečba napadnutia všenkami (Trichodectes canis) u psov.

Kontraindikácie:

Vzhľadom k absencii dostupných údajov prípravok nepoužívajte u šteniat mladších ako 8 týždňov a / alebo vážiacich menej ako 2kg. Prípravok nepoužívajte u chorých zvierat (systémové ochorenie, horúčka) alebo zvierat v rekonvalescencii. Nepoužívajte u králikov z dôvodu nebezpečenstva nežiaducich reakcií či dokonca úhynu. Tento liek je určený pre psy. Nepoužívajte u mačiek, pretože by to mohlo viesť k predávkovaniu.

Použitie:

Vyberte jednodávkovú pipetu z třívrstevného vrecka. Držte pipetu zvisle a krúživým pohybom odstráňte čiapočku. Čiapočku otočte a nasaďte jej opačným koncom na pipetu. Tlačte a točte čiapočkou, aby ste stlačená jej plombu, potom čiapočku z pipety odoberte. Rozhrňte srsť zvieraťa v oblasti kohútika pred lopatkami tak, že je viditeľná koža. Priložte hrot jednodávkovej pipety na kožu a niekoľkokrát pipetu stlačte tak, aby sa obsah vyprázdnil priamo na kožu v jednom místě.Přípravek má pretrvávajúce účinnosť proti napadnutiu blchami po dobu dvoch mesiacov a proti kliešťom po dobu až 4 týždňov, v závislosti na sile zamorenia prostredia. Blchy sú usmrtené počas 24 hodín po napadnutí.

Varovanie:

Uchovávajte mimo dosahu detí. Uchovávajte v pôvodnom obale, aby bol chránený pred svetlom. Tento liek nevyžaduje žiadne zvláštne teplotné podmienky na uchovávanie.
Tento liek môže spôsobiť podráždenie sliznice a očí. Preto sa vyhnite kontaktu tohto lieku s ústami a očami.

Zvieratá alebo osoby, u ktorých je známa precitlivenosť na insekticídy alebo alkohol, by nemali prísť do kontaktu s liekom Fypryst spot-on. Dbajte na to, aby nedošlo ku kontaktu prstov s obsahom. Pokiaľ k nemu dôjde, umyte si ruky vodou a mydlom.

V prípade náhodného zásahu oka opatrne vypláchnite oko čistou vodou. Po použití si umyte ruky. S ošetrenými zvieratami a zamedzte deťom hrať sa s nimi, kým nezaschne miesto aplikácie. Preto sa neodporúča ošetrenie zvieratá počas dňa, ale čoskoro zvečera, a nedovoliť ošetreným zvieratám spať s ich majiteľmi, zvlášť deťmi. Nefajčite, nepite ani nejedzte počas aplikácie lieku.

Balenie: 1 pipeta
Objem: 2,68 ml

Od 1.3.2009 spadá tento produkt pod vyhradená veterinárne liečivá a jeho predaj sa riadi zákonom o liekoch č. 378/2007 Zb.

15. 03. 2021

100% ucinnosti