Český tím má prvý cenný kov! Michal Ženíšek vybojoval 3. miesto vo skijöringu

Majstrovstvá sveta federácie IFSS on-snow v Kanade ešte len odštartovalo a už v prvom závode skijöringu na 14 km Michal Ženíšek získal v silnej konkurencii bronzovú medailu. Prvé a druhé miesto brali pretekári z Nórska a Fínska.

To, že závod nebol jednoduchý, komentoval Michal Ženíšek pár minút po pretekoch: "Necítil som sa úplne najlepšie, trať nebola ideálne upravená na skijöring, sneh bol premrznutý a hrubozrnný". Nepriaznivé podmienky na trati musel Michal riešiť už pred samotným závodom, a to v otázke či psovi nechať pri závode návleky na labkách, alebo ísť bez nich. "Rozhodol som sa dať nezadržateľne topánočky kvôli ďalším štartom, čo tu jedu. Má packy teraz v poriadku, oproti pretekárom čo nebotičkovali, ale zase sa mu to v závode Smékal, čo bol veľký problém ", vysvetľoval svoje rozhodnutie Michal Ženíšek. Závodné duo má teraz jeden deň voľno a potom jede ďalšie preteky.

Michaela Srchová sa v konkurencii 27 pretekárok dostala vo skijöringu do TOP 10 a obsadila 7. miesto. Jiří Mencák v dvojkolesovom závode psích záprahov došiel v prvej časti závodu na priebežnom 3. mieste. Druhá časť závodu sa ide dnes. Priebežné spravodajstvo z Kanady, vrátane umiestnenia a Vlog našich reprezentantov, môžete sledovať na stránkach http://vimcimkrmim.cz/mskanada.php.