Trovet Renal And Oxalate Cat Konzerva (RID)

200g skladom > 5 ks 3,04 €
+
História ceny

Katalog: 1004469

Trovet Renal And Oxalate Cat Konzerva (RID) - jahňacie

Plnohodnotné konzervové krmivo vyvinuté pre mačky trpiace na ochorenie obličiek

Dve hlavné funkcie obličiek sú filtračné a vylučovacie funkcie, v rámci ktorých zadržiavajú a odstraňujú z krvi odpadové látky, ktoré sa pre organizmus stávajú zbytočnými, až škodlivými (rozpadové produkty bielkovín, fosfáty), ako aj zadržiavajú dôležité vitamíny a soli.

Pokiaľ sa vylučovacia funkcia poškodí, alebo zanikne, to vedie k otrave organizmu. Pri poškodení filtračnej funkcie organizmus stráca dôležité soli a výživné látky, ako aj tekutinu. Príznaky závažného poškodenia obličiek sa prejavia už len vtedy, keď je poškodených už viac ako 75% obličiek.

V prípade prejavenia prvých príznakov (zvýšená konzumácia vody), čím skôr vyhľadajte veterinára.

Znížený obsah bielkovín - odľahčia obličky, tieto bielkoviny ale majú zvýšenú biologickú hodnotu, čiže pokrývajú požiadavky organizmu na aminokyseliny. V značnej miere znížené množstvo fosforu napomáha prevencii ďalšieho zhoršovania funkcie obličiek.

Množstvo minerálnych látok, vitamínov je prispôsobené zmeneným požiadavkám zvierat chorých na obličky. Obsahuje citran draselný, čím predchádza prílišnému okysličeniu moču, čím zabraňuje tvorbe oxalátových kryštálov.

Je možné ho použiť ako prevenciu pri tvorbe uratu, cystínu a oxalátu, a v každom takom prípade, kde je potrebné zvýšenie zásaditosti moču (zníženie pH).

Konzultujte s Vaším veterinárom.