Mami, kde si?
18.06.19 Mačiatko

Mami, kde si?

Už novorodené mačiatka vedia sa svojou mačacie mamou efektívne hlasovo komunikovať. Pretože sú slepá a hluchá, sú úplne odkázaná na jej starostlivosť, a preto musí vedieť upútať jej pozornosť.
Ako rozoznať pohlavie mačiatok?
01.11.17 Mačiatko

Ako rozoznať pohlavie mačiatok?

Možno sa vašej mačičke narodila mačiatka a máte problém určiť, ktorá sú dievčatá a ktorá chlapci. Poradíme vám, ako na to.
Nový člen domácnosti a výživa
04.10.17 Mačiatko

Nový člen domácnosti a výživa

Chystáte si zaobstarať malé mačiatko? Skvelé! Vaša rodina sa rozrastie o štvornohého parťáka, s ktorým si užijete veľa zábavy. Na jeho príchod sa však pripravte vopred.
7 rád, na čo si dávať pozor, keď idete k chovateľovi pre mačiatko
04.10.16 Mačiatko

7 rád, na čo si dávať pozor, keď idete k chovateľovi pre mačiatko

Vybrali ste si vytúžené mačacie plemeno a teraz už len čítate inzeráty s ponukou mačiatok? Skôr než svojho nového maznáčika priveziete domov, je vhodné zájsť k chovateľovi na návštevu a pozrieť si celý vrh a prostredie, kde mačky žijú. Je úplne normálne, keď má chovateľ viac mačiek, ale ak má doma priamo "překočkováno", nie je to žiadne dobré znamenie.
Ako spoznať dobrého chovateľa?
20.02.16 Mačiatko

Ako spoznať dobrého chovateľa?

Chcete si zaobstarať šteňa alebo mačiatko s preukazom pôvodu? Potom sa oplatí starostlivo si zvoliť chovateľskú stanicu. Mnohé vám napovie informácie na webových stránkach CHS, odporúčania od dôveryhodných majiteľov daného plemena alebo referencie od poradcu chovu.
Ako spoznať starobe mačiatka?
31.01.16 Mačiatko

Ako spoznať starobe mačiatka?

Ak ste našli osirelé mačiatko a potrebujete zistiť, ako môže byť staré, poslúži vám nasledujúce znaky. Bruško Pozrite sa mačiatku na bruško, či tam má viditeľné zvyšky pupočnej šnúry.
Přezubování
27.06.15 Mačiatko

Přezubování

Mliečne zuby sa u mačiatok začína prerezávať približne vo veku 14 dní po narodení. Přezubování, čiže výmena mliečnych zubov za trvalý chrup, začína od 14.

Ako držať mačiatko?
18.04.15 Mačiatko

Ako držať mačiatko?

Priniesli ste si domov malý chlpatý uzlíček? Gratulujeme! S mačiatkom zaobchádzajte opatrne. Jednou z dôležitých zručností je správne uchopenie pri prenášaní.
vymazlená mačiatko
07.12.14 Mačiatko

vymazlená mačiatko

Chcete si zaobstarať mačku a nemáte s nimi zatiaľ príliš praktických skúseností? Stretávate sa často s odporúčaním, že si máte zaobstarať geniálne mačiatko, ale neviete úplne presne, čo si pod týmto pojmom predstaviť? Ide o to, že u mačiatok je veľmi dôležitý intenzívny kontakt s človekom. Rovnako významné je tiež prostredie, v ktorom vyrastajú v prvých týždňoch života.
Čo s kúsavým kocúrikom?
05.10.14 Mačiatko

Čo s kúsavým kocúrikom?

Máme 3,5měsíčního kocúrika. Je to mazel a nezbedník.