LaPerm
14.05.19 Plemena

LaPerm

História LaPerm je mačka s kučeravou srsťou. Jedná sa o nové americkej plemeno, ktoré vzniklo v 80.

ukrajinský levkoy
13.06.18 Plemena

ukrajinský levkoy

História Ukrajinský levkoy je nové plemeno, ktoré bolo vyšľachtené na Ukrajine v období medzi rokmi 2000 až 2011. Ide o kríženca niekoľkých plemien, pričom hlavnú úlohu zohrali donský sphynx a škótska klapouchá mačka.
mačka savanová
10.01.18 Plemena

mačka savanová

História Ide o jedno z najnovších mačacích plemien, ktorého popularita aj napriek vysokej obstarávaciu cenu stále stúpa. Mačka savanová je výsledkom kríženia afrického Serval a mačky domácej.
Selkirk rex
13.10.17 Plemena

Selkirk rex

História V roku 1967 sa v USA v jednom vrhu mačiatok mačky domácej narodilo mačiatko s vlnitou srsťou a fúziky. Svojim netradičným zjavom zaujalo milovníkov mačiek a začalo sa s šľachtením nového plemena.
Somálska mačka
11.09.17 Plemena

Somálska mačka

História Ide o dlhosrstou varietu mačky habešskej. Názov plemena je trochu zavádzajúce, pretože Somálsko nemá s pôvodom nič spoločné.
Balineská mačka
30.08.17 Plemena

Balineská mačka

História Balineska je v podstate polodlhosrsté "prevedení" siamské mačky. Stavba tela by mala byť identická ako u siamských mačiek.
Cornish rex
02.08.17 Plemena

Cornish rex

História Plemeno Cornish rex patrí do skupiny mačiek s krátkou zvlnenou srsťou, vyšľachtených vo Veľkej Británii v grófstve Cornwall. Prvý predstaviteľ plemena sa narodil roku 1950 a dostal meno Kallibunker.
Kurilský bobtail
10.07.17 Plemena

Kurilský bobtail

História Prírodné plemeno, ktoré je nápadné svojím typickým skráteným chvostom, vzniklo v Rusku na Kurilských ostrovoch, pravdepodobne z japonských bobtailov. Predpokladá sa, že Japonci priviezli na Kurilské ostrovy svojej japonskej bobtailov, mačky tu v priebehu rokov čiastočne zdivočené, čiastočne sa správali ako domáce zvieratá.
Kymerská mačka
13.06.17 Plemena

Kymerská mačka

História Kymerská mačka čiže Cymric je v podstate mačka Manská s dlhšou srsťou. Kymerské mačky sa pravidelne rodili už od začiatku chovu Manx, napriek tomu tieto krásne polodlhosrsté mačky stáli vždy trochu v pozadí ich krátkosrstých príbuzných.
Škótska klapouchá mačka
18.04.17 Plemena

Škótska klapouchá mačka

História V roku 1961 sa v Škótsku v jednom vrhu domácej mačky narodilo spontánne biele mačiatko so sklopenými ušami. Tento kocúrik dostalo meno Snowball, jeho netradičný vzhľad vzbudil záujem šľachtiteľov mačiek.