Moja mačka

Ako naučiť mačku používať mačacie dvierka?
19.10.21 Pomôcky

Ako naučiť mačku používať mačacie dvierka?

Vyžaduje vaša mačka stále otváranie dverí, aby mohla na záhradu? Aby ste jej nemuseli robiť cez deň v noci vrátnika, kúpte jej mačacie dvierka. Priechodný otvor jej umožní slobodný pohyb okolo domu aj v čase vašej neprítomnosti.

mačacie tunely
27.12.20 Pomôcky

mačacie tunely

Aby sa mačka doma nenudila, kúpte jej rôzne vychytávky. Jednou z nich je aj mačacie tunel. Pre vašu štvornohú kamarátku predstavuje najprv skúšku odvahy, potom zdroj zábavy aj príjemné útočisko.

skracovanie pazúrikov
26.08.20 Pomôcky

skracovanie pazúrikov

Mačky žijúce vonku si dĺžku svojich pazúrikov prirodzene regulujú samy, či už škrabaním na stromy alebo šplhaním po najrôznejších predmetoch. Bytovým mačkám je občas nutné pomoct.

Chrániče mačacích pazúrikov
20.02.19 Pomôcky

Chrániče mačacích pazúrikov

Už ste počuli o chráničoch na mačacie pazúriky? V USA sú moderné, pretože mačkám pristane. Vyzerá to, ako by mali nalakované pazúriky.
Mačky v kostýmoch
01.09.18 Pomôcky

Mačky v kostýmoch

Mačky v najrôznejších smiešnych kostýmoch vyzerajú roztomilo. Na internete je k dostaniu oblečky piráta, vojaka, Supermana alebo napríklad Darth Vadera z Hviezdnych vojen.
Koľko mačacích záchodov?
26.08.18 Pomôcky

Koľko mačacích záchodov?

Všeobecné odporúčanie znie, že počet záchodov by mal zodpovedať počtu mačiek plus jeden navyše. Inými slovami, ak máte dve mačky, mali by ste mať tri mačacie toalety.

Ako vybrať antiparazitný obojok
09.03.18 Pomôcky

Ako vybrať antiparazitný obojok

Aj keď sú vonku ešte zvyšky snehu, jar sa rýchlo blíži, preto je najvyšší čas myslieť na ochranu mačky pred parazitmi. Keď navyše prípravok proti kliešťom a blchám kúpite už teraz, máte možnosť kúpiť ho za výhodnú predsezónne cenu.

Kúpanie vo vaku
16.10.17 Pomôcky

Kúpanie vo vaku

Máte doma mačku, pre ktorú je kúpanie najväčší nočná mora? Vyskúšajte kúpacie vak. Nie, nerobíme si srandu, táto pomôcka opravu existuje.

Odblešení nepodceňujte
26.06.17 Pomôcky

Odblešení nepodceňujte

Hoci dedo Komárek v slávnej komédii Na samote u lesa tvrdil, že psie blchy na človeka nejdú, skúsenosti majiteľov domácich miláčikov hovorí inak. Chytí ak psík alebo mačka blchy, netrvá to dlho, a zamorený je celý byt vrátane všetkých jeho obyvateľov.
Škrabadlo je pre mačky nutnosť
11.06.17 Pomôcky

Škrabadlo je pre mačky nutnosť

Mačka si škrabaním nielen obrusuje pazúriky, ale zároveň si značí svoje teritórium a preťahuje svaly. Aby sa terčom záujmu nestala sedačka alebo obľúbené kreslo, je nutné zaobstarať domov škrabadlo.