Psy s plochým ňufákom a bezpečné leto
07.06.21 Starostlivosť

Psy s plochým ňufákom a bezpečné leto

Psy s plochým tvárou, ako sú mopsové alebo francúzski buldočky, sú veľmi obľúbená plemená, ale ich roztomilý vzhľad môže maskovať rad zdravotných problémov, vrátane ťažkostí s dýchaním. A to zvlášť v letnom počasí. Pretože vonkajšej teploty stúpajú, prinášame vám pár rád.

Ako sa starať o staršieho psa?
07.01.21 Starostlivosť

Ako sa starať o staršieho psa?

Zhruba od ôsmich rokov je pes považovaný za seniora. U každého jedinca sa však hranica starobe môže líšiť. Váš štvornohý kamarát bude pravdepodobne menej aktívne, niekedy sa môžu pridať aj zdravotné problémy. Je preto dôležité sledovať jeho kondíciu a venovať mu náležitú starostlivosť.

Zimné desatoro pre vášho maznáčika
09.12.20 Starostlivosť

Zimné desatoro pre vášho maznáčika

Sychravé počasie, nižšie teploty, kratšie dni ... To všetko núti hľadať odpoveď na otázku, ako podporiť imunitu vášho maznáčika a zvládnuť nadchádzajúce obdobie v zdraví. Nasledujúce desatoro poradí, ako sa pripraviť na zimu a spoločne si ju užiť.

Pozor na spáleniny od slniečka
29.06.20 Starostlivosť

Pozor na spáleniny od slniečka

Čím menej srsti, tým väčšie riziko vzniku spálenín. Zvlášť naháča by ste mali v lete pravidelne mazať ochranným krémom. Ale aj krátkosrsté psy majú na svojom tela miesta s riedkym ochlpením, ktoré môžu byť vystavená nadmernému slnečnému žiareniu.

Ako psovi čistiť oči?
16.03.20 Starostlivosť

Ako psovi čistiť oči?

Oči sú jedným z najchúlostivejších častí psieho tela. Občas sa v kútikoch objavujú ospalky alebo hlieny, ktoré je nutné šetrne odstrániť. U citlivých jedincov ale nestačí voda a kúsok vaty. Naopak čistenie vatou sa neodporúča, pretože sa môže pri kontakte s pokožkou a srsťou strhnúť a v oku zostanú vlákna. Vhodnejšie je gáza.

Zimná starostlivosť o psov
09.12.19 Starostlivosť

Zimná starostlivosť o psov

Ako psi žijúci celoročne vonku, tak bytoví "gaučové typy" potrebujú počas zimy trochu inú starostlivosť než v ostatných ročných obdobiach. Na čo pamätať?

Myslite na zdravie vášho psieho seniora
15.01.19 Starostlivosť

Myslite na zdravie vášho psieho seniora

Psie starnutia so sebou prináša veľa problémov, je preto vhodné o štvornohých miláčikov viac starať. Psie seniori často nie sú tak aktívne, pribúdajú na váhe, horšie sa im zrak aj sluch a mnohokrát je trápia rôzne choroby, ktoré im znepríjemňujú život.
Aplikácia očných kvapiek
27.12.18 Starostlivosť

Aplikácia očných kvapiek

Za normálnych okolností nie je nutné psovi oči preventívne vytekať. Myslite však na správnu starostlivosť a odstraňujte ospalky, čistite srsť presahujúce do očí a pri príchode z veľmi prašného prostredia vypláchnite oči roztokom na ošetrenie spojivky.
Na kefovanie zvykajte psa už odmalička
05.12.18 Starostlivosť

Na kefovanie zvykajte psa už odmalička

Aby prečesávanie srsti prebiehalo bez problémov, je dobré začať s ním už v prvých dňoch, kedy si šteňa priveziete domov. Psa kefujte na podlahe, prípadne na stole s podložkou, ktorá nekĺže, aby sa mohol zachytiť a nestrácal rovnováhu.
Starostlivosť o labky
24.10.18 Starostlivosť

Starostlivosť o labky

Labky sú jednou z najviac namáhaných častí psieho tela, preto si zaslúži náležitú starostlivosť. V lete sa vyrovnávajú s horúcim betónom, v zime so snehom a posypovú soľou, do toho ostré kamene, drevo a ďalšie predmety, ktoré sa psovi ocitnú v ceste.