Vzhľadom k technickej údržbe nášho systému expedujeme objednávky s trojdenným oneskorením. Za komplikácie sa vám veľmi ospravedlňujeme.
Ako psovi čistiť oči?
16.03.20 Starostlivosť

Ako psovi čistiť oči?

Oči sú jedným z najchúlostivejších častí psieho tela. Občas sa v kútikoch objavujú ospalky alebo hlieny, ktoré je nutné šetrne odstrániť. U citlivých jedincov ale nestačí voda a kúsok vaty. Naopak čistenie vatou sa neodporúča, pretože sa môže pri kontakte s pokožkou a srsťou strhnúť a v oku zostanú vlákna. Vhodnejšie je gáza.

Zimná starostlivosť o psov
09.12.19 Starostlivosť

Zimná starostlivosť o psov

Ako psi žijúci celoročne vonku, tak bytoví "gaučové typy" potrebujú počas zimy trochu inú starostlivosť než v ostatných ročných obdobiach. Na čo pamätať?

Myslite na zdravie vášho psieho seniora
15.01.19 Starostlivosť

Myslite na zdravie vášho psieho seniora

Psie starnutia so sebou prináša veľa problémov, je preto vhodné o štvornohých miláčikov viac starať. Psie seniori často nie sú tak aktívne, pribúdajú na váhe, horšie sa im zrak aj sluch a mnohokrát je trápia rôzne choroby, ktoré im znepríjemňujú život.
Aplikácia očných kvapiek
27.12.18 Starostlivosť

Aplikácia očných kvapiek

Za normálnych okolností nie je nutné psovi oči preventívne vytekať. Myslite však na správnu starostlivosť a odstraňujte ospalky, čistite srsť presahujúce do očí a pri príchode z veľmi prašného prostredia vypláchnite oči roztokom na ošetrenie spojivky.
Na kefovanie zvykajte psa už odmalička
05.12.18 Starostlivosť

Na kefovanie zvykajte psa už odmalička

Aby prečesávanie srsti prebiehalo bez problémov, je dobré začať s ním už v prvých dňoch, kedy si šteňa priveziete domov. Psa kefujte na podlahe, prípadne na stole s podložkou, ktorá nekĺže, aby sa mohol zachytiť a nestrácal rovnováhu.
Starostlivosť o labky
24.10.18 Starostlivosť

Starostlivosť o labky

Labky sú jednou z najviac namáhaných častí psieho tela, preto si zaslúži náležitú starostlivosť. V lete sa vyrovnávajú s horúcim betónom, v zime so snehom a posypovú soľou, do toho ostré kamene, drevo a ďalšie predmety, ktoré sa psovi ocitnú v ceste.

Začala hlavné blšie sezóna
21.09.18 Starostlivosť

Začala hlavné blšie sezóna

Zďaleka nie všetko sa v nasledujúcich týždňoch a mesiacoch začne ukladať na zimný spánok. Niektoré živočíchy naopak ožijú.
Prečo ten pes tak páchne?
28.06.18 Starostlivosť

Prečo ten pes tak páchne?

Začal váš pes nepríjemne smrdieť? Zdrojom zápachu nemusí byť len srsť, niekedy sú to preplnené análny žliazky, inokedy zase zubný kameň, možno je to kombinácia viac faktorov. V každom prípade je nutné nájsť zdroj zápachu a vykonať nápravu.
Ostrihať psa, aby lepšie znášal horúco?
03.05.18 Starostlivosť

Ostrihať psa, aby lepšie znášal horúco?

Psie kožúšok je ako kabát, ktorý ho chráni pred zimou. Lenže čo ak nastanú horúce letné dni, nie je lepšie aby svoj kabátik odložil? Záleží na plemene.
Ako dostať asfalt z labiek?
19.04.18 Starostlivosť

Ako dostať asfalt z labiek?

Leto sa pomaly ale isto blíži as ním aj vysoké teploty a rozohriaty asfalt. Každý psíčkar vie, že so psom je lepšie pohybovať sa čo najviac v tieni alebo chodiť cez trávniky, niekedy sa však cez cestu prejsť musí.