Vzhľadom k technickej údržbe nášho systému expedujeme objednávky s trojdenným oneskorením. Za komplikácie sa vám veľmi ospravedlňujeme.
Prečo pes ohrýza?
12.11.19 Výchova a výcvik

Prečo pes ohrýza?

alebo Ako na psie deštruktory

Okusovanie je pre psa prirodzené a zábavné. Ak to robí pod dohľadom a na vyhradených hračkách, majiteľovi to nevadí. Problém nastáva, keď sa sklony k ničeniu rozbehnú naplno a pes spôsobuje veľké škody a neporiadok.

Naučte byť psa osamote
29.08.18 Výchova a výcvik

Naučte byť psa osamote

Možno ste sa rozhodli zaobstarať svojim deťom psíka za dobré vysvedčenie, alebo ste po štvornohom spoločníkovi vždy túžili a prázdniny boli ideálny čas. Počas leta ste mali na štvornohého chlpáča všetci viac času, ale koniec prázdnin sa rýchlo blíži a vy začínate premýšľať, ako zvládne psík samotu, zatiaľ čo vy budete v práci a deti v škole.
7 jednoduchých pravidiel, ktorá zamedzí žobranie pri stole
07.08.18 Výchova a výcvik

7 jednoduchých pravidiel, ktorá zamedzí žobranie pri stole

Nechcete, aby váš pes pri jedle mámila? Potom mu nesmiete nič od stola dávať. A to naozaj nikdy.
učenie úspechom
13.03.18 Výchova a výcvik

učenie úspechom

Psy sa okrem iného učí aj tzv. Inštrumentálnym podmienením, pri ktorom správanie je určené výsledkom, ktoré prináša.
šteňací školičky
26.10.17 Výchova a výcvik

šteňací školičky

Máte nové šteňa a chceli by ste ho správne socializovať? Potom vyskúšajte šteňací školičku. Pozor, nie je to obvyklý cvičák.
10 krokov, ako trénovať odlúčenie
04.10.17 Výchova a výcvik

10 krokov, ako trénovať odlúčenie

Aby pes netrpel, keď je doma sám, snažte sa ho na odlúčenie postupne zvykať. Nutné je začať psa privykať na samotu už od šteňacieho veku.
Športové kynológie
25.05.17 Výchova a výcvik

Športové kynológie

Prečo patrí najvyššia stupňa všestranných skúšok ku kráľovskej disciplíne v kynológii prezradí Karolína Kristovu, ktorá sa venuje športovej kynológii 12 rokov a za tú dobu stála nespočetnekrát na stupňoch víťazov. Medzi naozaj cenné trofeje považuje účasť na Majstrovstvách sveta WUSV vo Francúzsku 2014.
15 tipov pre pohodovú výchovu
14.11.16 Výchova a výcvik

15 tipov pre pohodovú výchovu

Psy najlepšie reagujú na zrozumiteľný a dôsledný výcvik. Ak budete vhodné návyky utvrdzovať pozitívnym prístupom a formou hry, dosiahnete oveľa lepšie výsledky a súčasne si so svojim psom užijete zábavu.
Privolanie psa pozitívnou motiváciou: základy
25.10.16 Výchova a výcvik

Privolanie psa pozitívnou motiváciou: základy

Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že najťažšie je naučiť Sibu privolanie. Píše mi mnoho ľudí, ktorí chcú v tejto oblasti poradiť.
6 častých chýb pri výcviku
04.10.16 Výchova a výcvik

6 častých chýb pri výcviku

Výcvik psa je pre pohodové spolužitie s človekom veľmi dôležitý. Ešte skôr, ako začnete svojho štvornohého parťáka trénovať, dobre si premyslite postup.