16.03.20 Život s mačkou

10 prejavov mačacie lásky

Tento článok je preložený pomocou Google Translate. Na jeho ručnom preklade pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

Niektoré mačky sú prítulné a rady sa maznajú, iné telesný kontakt s človekom moc nevyhľadávajú. Ale to neznamená, že vás nemilujú. Druhá skupina len prejavuje náklonnosť iným spôsobom.

1. Pradú u vás
Aj keď mačky vrní z rôznych dôvodov (viac tu ), väčšinou to robia v čase, keď sa cíti uvoľnene a spokojne. Pradenie vo vašej blízkosti a počas kontaktu s vami je jedným z jasných prejavov mačacej priazne.

2. Odpočívajú vo vašej blízkosti
Niektoré mačky sú moc plaché na to, aby si vám sadli na klin. Namiesto toho polihujú blízkosti vás. Aj to je jeden zo spôsobov, ako vám prejavujú náklonnosť.

3. prešľapuje
Hnetenie (mliečny krok) je jasným ukazovateľom, že sa mačka cíti pokojne a spokojne. Niečo ako oznámenie: "Tu som uvoľnená a šťastná". A mačka nemusí prešľapovať priamo na vás. Ak sedí vedľa vás a šliape, keď s ňou hovoríte alebo keď sa na vás pozerá, dáva tak najavo, že ste pre ňu dôležití.

4. olizuje vás
Ak vás mačka počas maznanie začne olizovať, berte to ako vrcholný prejav jej lásky. Dokonca aj ľahké okusovanie môže byť láskyplné. Je to niečo ako oznámenie: "Je super, že existuješ."

5. Utierajú sa
Keď sa o vás mačka otiera hlavou a Duca do vás, dáva najavo, že vás berie ako priateľa. Mačka si vás tiež označuje a signalizuje, že ste jej "majetok".

6. žmurká
Keď sa na vás mačka pozerá, a potom na vás pomaly žmurká, vyjadruje náklonnosť. Pomalé mrknutie znamená niečo ako: "Dôverujem ti a si môj priateľ"

7. Pokladajú na vás labku
Štuchanie labkou je bežná prax, ako sa mačka snaží vzbudiť pozornosť človeka. Kladenie labky je prejavom náklonnosti.

8. Nosí vám darčeky
Niektoré mačky majú vo zvyku pokladať pred dom svoje úlovky. Že priniesli myš navyše oznamujú hlasným mňaukaním. Demonštrujú tak hrdosť na svoj dar a príslušnosť k ľudskej rodine.

9. Nasledujú vás
Ak vás mačka víta pri bránke alebo domových dverí a kam sa pohnete, je vám v pätách, dáva tým najavo, že vám dôveruje a želá si byť s vami stále na blízku.

10. Ukazujú bruško
Pretáča sa u vás zo strany na stranu s labkami vo vzduchu, zatiaľ čo vystavuje bruško? Je to známka dôvery, záujmu a dôkaz toho, že sa s vami cíti bezpečne. Ale neznamená to priamo, že chce, aby ste sa bruška dotýkali. Väčšina mačiek pre škrabanie uprednostňuje iné časti tela.

Foto: pexels.com