15.11.21 Život s mačkou

6 tipov, ako mačke obohatiť domáce prostredie

Tento článok je preložený pomocou Google Translate. Na jeho ručnom preklade pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

Život bytovej mačky môžete zlepšiť investíciou do najrôznejších, niekedy veľmi jednoduchých, vychytávok. Mačke urobí radosť aj obyčajná kartónová krabica.

Miesta na škrabanie
Šplhacie škrabadlo , tunel alebo plyšová skrýša priamo nabáda k preskúmavaniu. Vyberajte kúsky, po ktorých sa dá šplhať, brúsiť si na nich pazúriky alebo sa v nich schovávať.

Vyvýšené miesta
Mačky rady skúmajú svoje okolie z výšky. Vytvorte im vyvýšené miesta na odpočinok. Môžete zavesiť na stenu sústavu políc, postaviť v obývačke šplhacie tyče alebo im uvoľniť miesto na vrchole skrine.

Skrýše
Maznáčikovi urobíte radosť aj prázdnou kartónovou krabicou, ktorú bude preskúmavať a navyše poslúži ako úkrytu. Zvlášť atraktívne sú krabice z obchodu pre domácich miláčikov, pretože lákavo vonia.

Odpočívadlá
Vytvorte spacie miesta na miestach, kam sa mačka môže v kľude uchýliť. Závesný pelech na kúrenie je obľúbeným miestom mnohých mačiek: je v ňom príjemné teplo a nie je na zemi. Alebo môžete dať vankúš na okenný parapet, odkiaľ sa mačka môže pozerať von a sledovať vtáky.

Mačacia tráva
Uistite sa, že máte pre bytové mačky vždy k dispozícii špeciálnu mačaciu trávu , ktorú môžu kedykoľvek okusovať. Zabránite tomu, aby požierali izbové rastliny alebo rezané kvety, ktoré môžu byť jedovaté.

Máte niekoľko mačiek?
Pri nákupe vecí pamätajte na pravidlo "jedna pre každú mačku plus jedna naviac". Predídete tak stresu medzi zvieratami, kto bude používať obľúbenú hračku , záchod alebo miesto na spanie.

Zdroj: Prinspetfoods
Fotka od Daga_Roszkowska z Pixabay