Vyberáme pre vášho psíka

Vyberáme pre vašu mačičku

Ako sa starať o psa z útulku?
07.05.22 Život so psom

Ako sa starať o psa z útulku?

Každý, kto sa rozhodne priviesť domov nový psí prírastok, stane pred dôležitou dilemou: Zaobstarám si psa od chovateľa, alebo z útulku? Obe varianty majú samozrejme svoje pre a proti. So šteniatkami s PP od chovateľa si budete istí vzhľadom aj povahou, ktorú psíkovi predurčuje jeho plemeno aj starostlivo volení rodičia. Pri drobcovi z útulku tieto istoty strácate, a ak si adoptujete už dospelého psa, „ochudobníte sa“ o jeho šteňacie roky. Na druhú stranu tak môžete dať jednému smutnému psiemu osudu šťastný koniec.

Psy zrkadlia stres majiteľa, najmä ovčiarske plemená
17.04.22 Život so psom

Psy zrkadlia stres majiteľa, najmä ovčiarske plemená

Tušili ste, že vzťah psa k majiteľovi súvisí aj s úrovňou jeho stresu? K tomuto záveru dospela švédska štúdia. Výsledky, ktoré boli zverejnené v časopise Scientific Reports, tiež naznačujú, že súvislosť medzi stresom a osobnostnými rysmi majiteľa sa u jednotlivých plemien líši.

Mačky a vtáky pod jednou strechou
14.05.22 Život s mačkou

Mačky a vtáky pod jednou strechou

Mačky sú od prírody lovci a vtáky sú ich prirodzenou korisťou. Keď tieto dva živočíšne druhy žijú v spoločnej domácnosti, môže to spôsobiť problémy. Pokiaľ si prajete, aby mačka a vtáčik zdieľali spoločne váš domov, musíte byť obozretní.

Aké nebezpečenstvá číhajú na jarnej záhrade?
07.05.22 Život s mačkou

Aké nebezpečenstvá číhajú na jarnej záhrade?

Jar je v plnom prúde a konečne si s domácimi miláčikmi užívame teplé počasie. Avšak aj pobyt na záhrade so sebou prináša niektoré riziká. Na čo si dať pozor?